wtorek, 26 kwietnia 2016

SWAP Wrocław w BarBarze vol.7


19 kwietnia obyła się wymiana ubrań SWAP Wrocław vol.7 w BarBarze, co oznacza, że w imprezy w infopunkcie Europejskiej Stolicy Kultury odbywają się tam już od zeszłych wakacji czyli od ponad pól roku.

Promocja

Tym razem obyło się bez patronów medialnych. Impreza była promowana poprzez Facebooka i Google+ oraz poprzez oficjalną stronę imprez.
Przebieg imprezy

Na miejscu byłam wcześniej - o 17:40, a miejsc już brakowało. Było na prawdę tłoczno. Łącznie w wymianie udział wzięło 60 dziewczyn. 
Niestety tym razem miejsce miał niemiły incydent - kradzieże. Mi skradziono jedną bluzkę. Zorientowałam się po pustym wieszaku. Koleżance obok zginęły aż 3 rzeczy, w tym spodnie. Ktoś inny zgłosił jeszcze jedną kradzież.
Bardzo to przykre, zwłaszcza, że wymiany stały się już niejako tradycją. Stałe uczestniczki wymian SWAP Wrocław znają się ze sobą przynajmniej z widzenia, a nowe - często dołączają do grona częstych uczęszczaczek.

Tony ubrań - do wyboru, do koloru 

Z powodu zmiany sposobu losowania nagród miała znacznie mniej czasu na wymianę, bo biegałam, zbierając od dziewczyn imiona. 
Udało mi się jednak również powymieniać i muszę przyznać, ze była to na prawdę owocna wymiana. Co zdobyłam pokażę Wam niebawem.Na Fecebooku udział we wrocławskiej wymianie ubrań SWAP zadeklarowało 75 dziewczyn. Rzeczywiście udział wzięło w nim 60 dziewczyn, a w loswaniu nagród 58. 

Sztuka powaliła mnie na łopatki, ale też przypomniała Hymn: do Miłości "
Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
Dziewczyny przyniosły ze sobą cale szafy


Pod koniec imprezy podeszły do mnie dwie dziewczyny, które były po raz pierwszy oświadczając, że SWAP Wrocław jest ich zdaniem świetną inicjatywą i czekają na kolejne wymiany. To bardzo miłe słyszeć takie opinie. Pozstaje mi więc miec nadzieję, że ostatnie kradzieże nie zniechęcą dziewczyn do udziału w zabawie i będzie nas wciąż coraz więcej. 

Były i ciuchy i biżuteriaNagrody

Wśród sponsorów tej bezgotówkowej wymiany ubrań znaleźli się:

 • Babeczkowa Poczta COOKIE WITH LOVE (sklep | Facebook)
 • Dżemster - the most HIPSTER dżem ever (sklep | Facebook)
 • Autorska Pracownia Biżuterii Emi La (sklep | Facebook)
 • Losowanie

  20 minut przed końcem stanęłam na krześle z pudełkiem pełnym imion. Ponieważ na wymianie nie było żadnego dziecka, które mogłoby losować (był jeden bobabs, ale bobas totalny, który był w wózeczku i obserwował świat), więc funkcję losowacza spełniła Daria, którą wrocławianka mogą znać jako Darię - Mobilną Kosmetyczkę.

  Dziewczyny losowały było 6 nagród o łącznej wartości prawie 300zł. 

  Jako pierwsze wylosowane zostały 4 babeczki Cookie with Love - każda z osobna. Szczęśliwczynie mogły więc skosztować coś, do teraz mogą zamówić swoim bliskim z własnymi życzeniami w dowolne miejsce w Polsce. Myślę, że mogą być dobrą opcją z okazji zbliżającego się Dnia Matki (26 maja).


  Drugi losowany był Dżemster w jeansach, o którym otrzymałam opinie od wcześniej nagrodzonym nim dziewczyn. Podobno jest palce lizać i nieporównywalny z żadnym innym :)
  Dżemster poleca się szczególnie na urodziny. Jego też możecie zamówić bez wychodzenia z domu na www.dżemster.pl

  Przyniesione wieszaki się przydały

  Najbardziej wyczekiwaną nagrodą była oczywiście biżuteria, czyli kolczyki z Autorskiej Pracowni Emi La. Szczęśliwczyni - Paulina ma przebite uszy i pochwaliła się swoim szczęściem na SWAPowym Facebooku :) Wylosowała dwie plecione na szydełku kule z kryształem.
  Biżuterię od Emi La, która jest zarówno oryginalna jak i piękna podziwiać możecie na Facebooku, a zamówić przez DaWandę. 

  ja, czyli organizatorka

  Kolejne imprezy

  Jeśli nie chcesz przegapić kolejnych wymian, dołącz do społeczności swapowiczek na Facebooku i/lub G+.
  Harmonogram wszystkich wrocławskich wydarzeń związanych z ciuchami znajdziesz na stronie www.SWAP.Wroclaw.pl

  2 komentarze:

  1. Fajny pomysł i jeszcze fajna impreza.
   Szkoda, że w Łodzi takich innowacji nie ma:(

   Pozdrawiam Zocha
   http://www.zocha-fashion.pl/

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Zocha, serio nie ma? W mieście, które mi kojarzy się z królestwem ciuchów i jest kolebką projektantów? :-O

    Usuń