niedziela, 30 września 2018

Jesienna bezgotówkowa wymiana ubrań w stolicy, czyli SWAP Warszawa - relacja z wydarzenia26 września odbyła się praktycznie pierwsza, a teoretycznie druga warszawska wymiana z cyklu SWAP Warszawa.


Tajemnicza pierwsza wymiana miała mieć miejsce 18 kwietnia Anno Domini 2015 w jednym z pawilonów przy Nowym Świecie. Wybrałam się wtedy wieczorową pora w przeddzień do stolicy, buląc na bilet na Polskiego Busa niebotyczną kwotę, (ale w cenie biletu dostając bułeczkę i coś do picia).Wymiana miała zacząć się o godzinie 12:00, kilka godzin przed oficjalnym otwarciem pawilonu, w którym miała się odbyć.
Rano ogarnęło mnie dziwne przeczucie, które utwierdziło mnie w przekonaniu, że kobieca intuicja istnieje i w moim przypadku ma się dobrze.O godzinie 10:00, czyli dwie godziny przed wydarzeniem, zadzwonił Pan Właściciel pawilonu mówiąc, że zapomniał o wymianie i czy mogę przenieść ją na godzinę 16:00.
Nawet nie wyobrażacie sobie, jak się w tym momencie cieszyłam, że nie promowałam tej imprezy jakoś specjalnie mocno oraz, że w jej promocję nie zaangażowały się media.

Wszystko skończyło się tak, że stoją w deszczu pod zamkniętym pawilonem przepraszałam każdą dziewczynę, która zjawiła się z walizką. Najbardziej żal mi było jednej, która przyjechała na wydarzenie spoza Warszawy.Po około 50 minutach (na miejscu byłam jakieś 20min przed czasem), zostawiłam na drzwiach pawilony karteczkę dla reszty potencjalnych uczestniczek i wróciłam do Wrocławia buląc za bilet podobnie bajońską sumę, co w drodze do stolicy.

(Całą przygodę tamtego weekendu opisałam wówczas tutaj, jakby ktoś chciał sobie ją przeczytać).
Trzy i pół roku później...

Po 3,5 roku zdecydowałam się powtórzyć przygodę z imprezą SWAP Warszawa, do czego zmotywował mnie samoistnie rosnący w siłę fanpage na Facebooku - SWAP Warszawa - wymiana ubrań oraz pytania o termin najbliższej wymiany, które zaczęły spływać wspomnianą drogą.
Ponieważ szukałam dodatkowych, poza szkoleniem i konsultacjami z LinkedIna powodów, żeby wybrać się do stolicy, postanowiłam dość ad hoc zorganizować tam również wymianę.

Od początku września obdzwoniłam zarządy: Pól Mokotowskich, Placu Defilad, sal w Pałacu Kultury i Nauki, kilka Domów Kultury aż w końcu znajoma (z Wrocławia!) poleciła mi Miejsce Aktywności Lokalnej - Dwa Jelonki. Właśnie tam, w przestronnej sali z ogromnymi oknami (ogromne okna są super) odbyła się Jesienna Wymiana Ubrań SWAP Warszawa. I to wydarzenie w pełni zrehabilitowało mi pierwotny falstart.Wymiana miała miejsce w środę, 26 września w godzinach do 18:00 do 20:00. Mimo niezbyt prężnej z braku czasu promocji (o wydarzeniu wspomniał tylko i to przy okazji oficjalny portal miasta Wrocław), na wymianie zjawiło się 19 pań (o jedną mniej niż ilość uczestniczek zadeklarowanych na Facebooku) oraz 3 dziewczynki (które pomagały mi w rozdysponowaniu nagród dla uczestniczek) i dwóch chłopców.Panie miały do dyspozycji kilka stołów, na których mogły eksponować przeniesione ze sobą ubrania, podłużne pufy oraz krzesła. Atmosfera podczas wymiany była naprawdę niezwykła i, pokuszę się wręcz o stwierdzenie – rodzinna. Myślę, że nie małe znaczenie miał tu sam lokal, którego zarządcy są naprawdę miły ludźmi, co przekłada się na postrzeganie tego miejsca przez bywalców i na to, co dzieje się w środku.
Panie rozmawiały ze sobą, przymierzały ubrania. Mi o dziwo za nic się nie oberwało, mimo że podczas wrocławskich bezgotówkowych wymian zdarza się to dość często.
Od jednej z uczestniczek dowiedziałam się, że znacznie lepiej wyglądam na żywo, niż na zdjęciach, co również było, nie ukrywam, bardzo miłe :)


13 łupów z wymiany

Wśród moich łupów z wymiany, których było aż 13 znalazły się najbardzije kosmiczne klapki-japonki, jakie w życiu widziałam, 3 koszule, w tym jedna koszula-body, 4 sukienki, jeden komplecik złożony ze spódnicy i żakietu, kurteczka i marynarka. Wszystkie można objerzeć w tutaj

Nagrody, nagrody, nagrody..!Tradycyjnie podczas wydarzenia odbyło się przypadkowe rozdysponowanie nagród dla uczestniczek. Wzięło w nim udzuał 17-naście pań, a do wygrania były następujące nagrody:

 • trzy duże, czekoladowe babeczki od Babeczkowej Poczty COOKIE WITH LOVE. 
  Babeczkowa Poczta jest słodką alternatywą dla Poczty Kwiatowej. Oferowane przez nią babeczki można zamówić z własnymi życzeniami w dowolne miejsce w Polsce. Jest to cudowny prezent dla bliskich nam osób, które są zbyt daleko, żeby je przytulić z okazji ich święta – urodzin, imienin, obrony pracy dyplomowej... Ale również Dnia Chłopaka, który dziś obchodzimy, Bożego Narodzenia (życzenia + mały i słodki prezent).
(Babeczki znajdziesz na: Fb | G+ | LiN | www)

 • Dżemster – the most HIPSTER dżem ever, czyli najbardziej hipsterski łakoć. Dżemster to mus owocowy stworzony na bazie jabłka i marchewki, który, dzięki bardzo małej zawartości cukru (do 10g/100g produktu) można bezkarnie jeść łyżką ze słoika.

(Dżemstera znajdziesz na: Fb | G+ | LiN | www)

 • Trzy pojedyncze bilety do kina na film "Serce nie sługa" do Multikina w Złotych Tarasach, który będzie wyświetlany w ramach Kina na Obcasach. Kino na Obcasach to cykl seansów tylko dla kobiet, przed którymi uczestniczki również mają szansę wygrać ciekawe nagrody. Cykl Kino a Obcasach organizacyjny jest przez sieć kin Multikino. Seanse odbywają się raz w miesiącu w różnych miastach w Polsce. 


W najbliższym czasie odbędą się dwie bezgotówkowe wymiany ubrań: SWAP Jelenia Góra - 8 października oraz SWAP Wrocław - 17 październiaka
Kiedy natomiast odbędzie się kolejny SWAP Warszawa jeszcze nie wiem, ale żeby jej nie przegapić, wszystkim zainteresowanym polecam polubić fanpage cyklu na Facebooku i/lub dołączyć do społeczności SWAP Warszawa na G+


_________________________________________

2 komentarze:

 1. Potwierdzam to co napisałą Dżoolka, której dziekuję za organizację tego wydarzenia. Super impreza i atmosfera. Kilka fajnych ciuchów mam upolowanych. Najbardziej jednak cieszę się z biletu do kina (odskocznia od dzieci - tego mi trzeba bylo). Jeszcze raz dziękuję.
  Daria

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję, Pani Dario za miłe słowa i za udział w wydarzeniu! :)
   Mam motywację, żeby zorganizować wymianę podownie. A co do biletów, to pani Agnieszka, która również wygrała bilet napisała mi dokładnie to samo! :) Cieszę się więc, że tyle miłych wrażeń mają Panie z jednego wieczoru! :)

   Usuń