czwartek, 17 marca 2016

Jubileuszowa impreza SWAP Wrocław - to już 3 lata!

23 lutego w BarBarze, czyli najbardziej kulturalnym miejscu Wrocławia - infopunkcie i biurze Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław ESK 2016, odbyła się Jubileuszowa Impreza SWAP Wrocław. Tego dnia SWAP Wrocław 3 lata.

To niezwykłe uczucie, kiedy ze studenckiej zabawy, mającej na celu sprawdzenie swojej wyniesionej z uczelni wiedzy z zakresu maglowanego na wielu kursach Zarządzania Projektami oraz zdobytej w szkole policealnej podstawy dotyczącej PR (Public Relations) przypadkiem wyłoniły się największe imprezy wymiany ubrań w mieście.


"Przedimprezie"

Przygotowania do wydarzenia przebiegły bez żadnych dziwnych zdarzeń, aczkolwiek niepokojąca dla mnie była zmiana daty z czwartku 25 lutego na wtorek, 23 lutego, która pojawiła się bardzo odgórnie, a ponieważ wiele dziewczyn poinformowałam o wymianie osobiście, przy okazji różnych spotkań, nie miałam możliwości skorygowania informacji i bałam się, że niektóre z nich mogą pojawić się w BarBarze dwa dni po czasie.


Zmiana daty miała jednak swój plus. Jubileuszowa impreza SWAP Wrocław odbyła się dokładnie 3 lata po pierwszej wymianie, którą zorganizowałam 23 lutego 2013 w budynku T17 „Ikar” - jednym z akademików Politechniki Wrocławskiej.

Jej plakat wyglądał wówczas bardzo biednie, ale to pokazuje, jak długą drogę przeszły owe imprezy przez ten w cale nie tak długi czas.


Promocja

Informacja o imprezie pojawiła się oczywiście na oficjalnym portalu imprez SWAP Wrocław: TUTAJ.
Oficjalnym patronami medialnymi wydarzenia były następujące portale:Oprócz tego informacje o wydarzeniu zamieściły następujące media:
Opublikowane przez nich informacje znajdują się tutaj:

Informacja o imprezie pojawiła się również na stronach:

Ponadto portal dlaStudenta.pl opublikował historię imprez, czyli jak to wszystko się zaczęło, a jedna z uczestniczek - autorka bloga Z szafy Kariadny relację z jubileuszowej, bezgotówkowej wymiany ubrań SWAP Wrocław.

Relacja z wydarzenia pojawiła się również na blogu Z Szafy Kariatydy, którego autorka uczestniczyła w zabawie.

Przebieg imprezy

Dziewczyny zaczęły się schodzić grubo przed godziną 18:00, żeby zająć dogodne miejsca, wiec ja, zjawiając się 10 minut przed oficjalnym rozpoczęciem z trudem znalazłam 3 wolne krzesła, które zaadoptowałam do prezentacji przyniesionych ze sobą ubrań.
Pierwszej wymiany dokonałam niemalże natychmiast z "sąsiadką" - dziewczyną zlokalizowaną dokładnie na przeciwko mojego "stoiska".
Ogólnie rzecz biorąc ta wymiana była dla mnie wyjątkowo owocna.

Ogółem przez Barbarę przewinęło się ponad 100 osób, z czego ponad połowa to uczestniczki imprezy, a pozostałe – przypadkowi przechodnie, których zainteresowała akcja i przyszły nabyć prezentowane na stoiskach perełki.


Losowanie nagród


Jak zawsze, pod koniec imprezy odbyło się losowanie nagród od sponsorów. Tym razem było ich dwóch:

W losowaniu nagród udział wzięło niecałe 50 uczestniczek, nieco mniej niż wzięło udział w wymianie, ponieważ kilka z nich ulotniło się jeszcze przed losowaniem. 
Po powrocie do domu (i nacieszeniem się swoimi SWAPoŁUPAMI) wypiłam zasłużony toast za swoje dzieło :)

Kolejne imprezy bezgotówkowej wymiany ubrań SWAP Wrocław 

Kolejna impreza odbędzie się tuż przed świętami - 23 marca. Jest to dobry moment, żeby wymienić nienoszone już ubrania tuż przed świąteczną wizytą w domu, a do domu zawieść tylko te, które będą przydatne jeszcze przynajmniej przyszłej zimy. 

Pełny harmonogram imprez znaleźć można jak zawsze na portalu SWAP Wrocław1 komentarz: